Účast v projektu protikorupčního auditu následně schválilo vedení českobudějovické radnice a na magistrátu byl v souladu s příslušnou směrnicí zahájen standardní proces vedoucí k vyhlášení veřejné zakázky malého rozsahu. Dalším nepravdivým tvrzením v této souvislosti je, že přípravu a realizaci výběrového řízení měl „od počátku do konce“ na starost jeden úředník, jak se snaží nezasvěcenému čtenáři podsunout spolupracovník jihočeské ODS. Mohl se na organizační strukturu zeptat třeba bývalého náměstka za tuto stranu Františka Jelena a dozvěděl by se, že administraci veřejných zakázek mají na magistrátu na starost pracovníci investičního odboru. Ti na průběhu zakázky pochopitelně spolupracují s dalšími zaměstnanci magistrátu. V případě protikorupčního auditu se na přípravě podkladů a realizaci výběrového řízení podílelo celkem osm úředníků. Ale plivnout na někoho nic nestojí, že?
V polovině září byla zadávací dokumentace k veřejné zakázce zveřejněna na webových stránkách města. Zájem o ni projevilo více než deset uchazečů. Přestože si je jihočeská ODS jista, že zvolené kvalifikační předpoklady „prakticky vylučují účast advokátních kanceláří a advokátů“, ve stanovené lhůtě svou nabídku podaly celkem čtyři subjekty, mezi kterými přes věštbu ODS nebylo občanské sdružení Oživení, zato však jedna advokátní kancelář a jeden advokát.
Je zřejmé, že v jihočeské ODS stoupá rok před krajskými volbami nervozita. Průzkumy totiž straně předpovídají naprostý debakl v regionech, ve kterých uzavřela velkou koalici s ČSSD, tedy i v našem kraji. Po historickém neúspěchu v loňských komunálních volbách, ve kterých občanští demokraté totálně propadli v šesti ze sedmi okresních měst Jihočeského kraje, by to byla další prohra v režii současného vedení jihočeské ODS, která by logicky znamenala také konec nadějí na jakýkoliv postup po partajním žebříčku.
Na co asi plivnou „modří hoši“ příště?
Juraj Thoma, primátor Českých Budějovic a předseda HOPB