HOPB podporuji v Českých Budějovicích již mnoho let. Je to seskupení, které má jasné názory, priority. Kromě jiného se zajímá i o kulturu. Moji obrovskou podporu má pan Juraj Thoma. Právě on jako námětek primátora přišel s myšlenkou našeho města jako kandidáta na Evropské hlavní město kultury 2028. Kdyby se toto povedlo a Budějce by toto „klání“ vyhrály, zapsaly by se nesmazatelně do novodobých evropských dějin. A nejen to. Vítězství by znamenalo i jisté finanční toky a investice z EU. Ty by pomohly životu lidí, tak jako se to ukázalo v Plzni. Toto vše bych Českým Budějovicím moc přál.
Pavel Šporcl
Patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. Jeho umělecký projev spojuje brilantní technickou virtuozitu s mimořádnou energií, charismatem a osobitým stylem, díky němuž dokáže oslovit publikum napříč generacemi. Typická je pro něj odvaha hledat nové cesty, překračovat hranice klasické hudby a přibližovat ji široké veřejnosti s lehkostí, elegancí a přirozenou noblesou.
Vedle interpretačního mistrovství je Pavel Šporcl známý také svou otevřeností, lidskostí a nakažlivým entusiasmem pro hudbu. Jeho ikonické modré housle symbolizují nejen originalitu, ale i jeho nekonvenční přístup k umění, v němž se snoubí respekt k tradici s moderním výrazem. Svou tvorbou dlouhodobě inspiruje, boří stereotypy spojené s vážnou hudbou a potvrzuje, že skutečné umění dokáže být zároveň hluboké, přístupné i živelně současné.