41 let, vědec, člen komise rady města pro životní prostředí

jiri.kana@centrum.cz

Pochází z Ústí nad Labem, na vysokou školu zamířil po gymnáziu do Českých Budějovic, kde žije od roku 1995. Vystudoval zde Přírodovědeckou fakultu Jihočeské univerzity.

Pracuje v českobudějovickém Biologickém centru Akademie věd ČR, Hydrobiologickém ústavu a Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity (katedra biologie ekosystémů). Zabývá se výzkumem povodí acidifikovaných horských jezer, zejména na Šumavě, ale také ve Vysokých Tatrách, dále přednáší na fakultě.

Mezi jeho zájmy patří cykloturistika, železnice, literatura a politika. A také pivo – věnuje se objevování a zkoumání světa piva a nových chutí, a to nejen po stránce gastronomické, ale i publicistické – příležitostně přispívá svými články na web pivni.info.

„Proč kandiduji zrovna za HOPB? Protože jsem měl možnost poznat větší část spolukandidátů. Co považuji za důležité? Aby město občanovi nekomplikovalo život. Jak takovou frázi převést na něco konkrétního? Třeba tak, že by se České Budějovice neměly pokoušet zavádět nízkoemisní zóny pro automobily.“