repertorio genérico de esomeprazol €95.82

42 let, IT manažer, sportovní pořadatel

Absolvent Gymnázia Jírovcova (1998) a Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy (2003) pracuje jako ředitel divize GIS ve firmě Arkance Systems CZ. Mezi jeho velké koníčky patří lyžování a vodní sporty.

„Jsem aktivní ve vodáckém oddílu na kanále v Českém Vrbném. Pořádám závody ve vodním slalomu, podílím se na rozvoji areálu. Hodně volného času strávím s manželkou a třemi malými dětmi na různých akcích s přáteli. Tohle město miluju a chci, aby skvěle vypadalo a dobře se v něm žilo. Nechci jen přihlížet, ale chci se i zapojit, pomoct. Mám zkušenosti ze dvou různých oblastí (IT a sportovní klub s vlastním areálem) a už jen jako uživatel veřejných služeb v těchto oblastech vidím spoustu příležitostí ke zlepšení.“

Ze svých zkušeností ví konkrétně, co by se ve městě mělo změnit. „Dlouhodobý cíl je celkové zlepšení tzv. UX města. Termínem UX (user experience) v IT označujeme uživatelskou přívětivost, jednoduchost a intuitivnost. Takové musí být i město a jeho instituce pro své obyvatele. Veškeré zařizování, vyřizování, ale třeba i užívání veřejných prostor ve mně musí zanechat pocit, že to šlo dobře a že věci fungují, jak mají. Nikoliv pocit frustrace či marnosti.“

 

Co máte na Budějovicích rád, jsou podle Vás něčím jedinečné? 
Pro mě jsou Budějovice ideálním městem pro aktivní život s rodinou i širší komunitou přátel. Dost velké pro pestrou nabídku služeb a osobního uplatnění, a přitom stále dost malé na to, že není těžké se potkat a není nutné trávit mnoho času dojížděním nebo přejížděním.

Co byste si nejvíce přál v Budějovicích změnit? 
Hrozně mě mrzí, jak v posledních letech prakticky zmizela z města klubová scéna. V létě se hraje naživo venku několikrát týdně, v zimě skoro není kde hrát, tedy ani kam zajít. Je to smutné v kontextu aspirace na Evropské hlavní město kultury – a vidím to jako velkou výzvu právě pro tuto kandidaturu.

Proč jste se rozhodl kandidovat za HOPB? 
Sympatizuji s tím, co ve městě udělali, co prosazují, a hlavně jak se k městu a jeho obyvatelům chovají. Velmi mi vyhovuje to, že se jedná o místní subjekt, zaměřený čistě na Budějovice a neovlivňovaný zvenčí.

Jaká změna za uplynulé čtyři roky Vám udělala největší radost?
Město vypadá skvěle a posunulo se to zejména v posledních letech spíš v detailech, které ale v souhrnu dělají hrozně moc. Vím to od různých osobních i pracovních návštěv, které čas od času provedeme centrem. A moc mě těší v nedávné době nastartované projekty, které mají ambici město pozvednout ještě o kategorii výš, např. Město a voda, zklidnění dopravy v centru, Slavie, Senovážné náměstí aj.

Jak si představujete Budějovice v roce 2030? 
Byl bych rád, aby ty nastartované projekty dopadly dobře a staly se odrazovým můstkem pro ještě ambicióznější změny a větší rozjezd kultivace veřejného prostoru – nejen toho fyzického, ale právě třeba i služeb města. Těším se, jak odvedení alespoň části transitní dopravy umožní vydechnutí některým problematickým trasám, a hlavně jak to umožní posuzovat dopravu v trochu jiném kontextu. Nedávno jsme s rodinou zavítali do severoitalského Trenta, univerzitního města o trošku většího než Budějovice. Byli jsme nadšení a nadšení jsou i obyvatelé – prý je to nejlepší město pro život v Itálii. Budějovice mají rozhodně potenciál být v roce 2030 nejlepším městem pro život v ČR.