30 let, ekonom

Vystudoval Česko-anglické gymnázium v Českých Budějovicích (2007), v roce 2013 získal inženýrský titul na Fakultě národohospodářské Vysoké škole ekonomické v Praze (obor Hospodářská politika) a rovněž magisterský titul na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

Pracovní zkušenosti během studia získal u reklamní společnosti GoodAgency jako team leader, kde se také podílel na projektech a různých aktivitách v rámci cestovního ruchu. Od roku 2013 do 2015 působil jako specialista financování obcí na  Svazu měst a obcí ČR. Od října 2013 do dubna 2015 byl také asistentem poslance Františka Váchy.Od jara 2015 působí na Ministerstvu vnitra jako ředitel odboru strategického rozvoje a koordinace veřejné správy, zlepšování veřejné správy tak patří mezi jeho profesní činnost.

Mezi jeho záliby patří ekonomika, politika, turistika, dále cestování, ze sportu pak lyžování.

Zájem o aktuální dění a politické přesvědčení ho v roce 2007 přivedly do Občanské demokratické strany, kterou v roce 2010 opustil a stal se zakládajícím členem Občanů pro Budějovice, kde od té doby patří mezi hlavní opory hnutí.