Policie České republiky mne a jednoho z bývalých pracovníků magistrátu již více než rok vyšetřuje. Podle názoru kriminalistů jsem měl v červnu 2010 neoprávněně podepsat takzvaný dodatek číslo 2 ke smlouvě se společností Bit Servis. Názor města České Budějovice, že se v žádném případě o dodatek nejedná a obvinění je proto liché, našel oporu také v rozsudku Soudního dvora Evropské unie.
Dnes mi byla doručena další žádost policejního komisaře (viz příloha), který má můj případ na starost. Pan komisař žádá o
1/ předložení všech žádostí hnutí Občané pro Budějovice o zábor veřejného prostranství resp. pozemků v majetku města České Budějovice;
2/ rozhodnutí orgánů města o povolení shromáždění tohoto uskupení na veřejném prostranství včetně zaplacení poplatků za zábor.
Až do dnešního dne jsem doufal, že každý příslušník Policie České republiky zná zákony této země. A tudíž ví, že v České republice shromáždění politických stran a hnutí nikdo nepovoluje. Lze je pouze ve výjimečných případech zakázat.
Předmětem vyšetřování je smluvní dokument podepsaný 15. června 2010, tedy v době, kdy jsem byl členem ODS. Hnutí Občané pro Budějovice bylo ministerstvem vnitra zaregistrováno až po podpisu údajně nezákonného dodatku, přesně 22. července 2010. Jsem sám, kdo nevidí ale vůbec žádnou souvislost mezi předmětem vyšetřování a nejnovějším dotazem policie? Jaká je souvislost mezi konáním mítinku politického hnutí a podpisem tzv. dodatku v uvedené kauze? Lze ještě vůbec pochybovat o tom, že o žádný podpis vlastně vůbec nejde?
Vážím si každého slušného policisty, který svou službu vykonává v duchu hesla pomáhat a chránit. Nemohu se však zbavit dojmu, že v takzvané kauze Bit Servis jde od samého počátku o pravý opak.
Juraj Thoma