Rosťa je rodilý Budějčák, celé dětství strávil v Havlindě – u babičky na zahradě, nebo u Maláku. Po dokončení gymnázia zamířil na VŠE do Prahy, přesto se každý víkend vracel do jižních Čech. Po vysoké škole a krátké pracovní zkušenosti se na několik let vydal pracovat do Mnichova, kde si mimo jiné uvědomil, jak jsou Budějce krásné město s velkým, ale stále nevyužitým potenciálem. V Mnichově viděl, jak je možné pracovat s prostorem ve městě a město udržovat, kdy stačí aby se lidé jenom zajímali o záležitosti za vlastním prahem. Protože se už delší dobu zajímá o dění v politice a veřejný prostor, začal měnit město kolem sebe vlastními aktivitami nebo zapojením do aktivit jiných. Do Budějovic se určitě vrátí, a proto by z nich měl rád místo příjemné pro všechny Budějčáky i návštěvníky.

Co máte na Budějcích rád?

To že by tady chtěl žít každý. Ne, vážně. Nejvíc mám na Budějcích rád to, že i když se jedná o krajské město, kde každý zná každého, a je možné je přejít pěšky za půl hodiny, tak máme spoustu věcí, na které můžeme být hrdí – Motor, Jihostroj, Dynamo, Budvar, Koh-i-noor, náměstí s Černou věží a krásné řeky v centru.

Co byste na Budějcích změnili?

Těch věcí je hodně a myslím, že každý si najde ty svoje. Každopádně je potřeba změnit přístup radnice. Je potřeba, aby radnice zlepšila komunikaci s lidmi, naslouchala jejich problémům a návrhům, stejně tak by mělo být rozhodování více transparentní – prostě, aby každý věděl, co se ve městě chystá a mohl se k tomu případně vyjádřit.

Proč podporujete HOPB?

Sleduji činnost HOPB na radnici už delší dobu a vím, že od nich můžu očekávat předvídatelná a transparentní rozhodnutí. Vždy hlasují tak, aby to bylo výhodné pro město a jeho obyvatele. Proto podporuji HOPB.

Proč by lidé měli chodit k volbám?

Protože volby představují jednu z možností, jak se podílet na chodu města. Ale určitě by se nemělo končit vhozením volebního lístku do urny. Pokud chceme mít město příjemným místem pro život, je potřeba, aby se aspoň trošku zapojil každý a nemusí se jednat o nic velkého, stačí zalít strom před vaším domem nebo sebrat povalující se papírek na chodníku.