Vlastní iniciativa je důležitá, jinak se nic nezmění
Občané pro Budějovice, byť v opozici, v uplynulém volebním období zčásti převzali práci nefunkčního územního výboru vedeného komunisty a navázali spolupráci s místními iniciativami, jež se snaží zlepšit život v jednotlivých čtvrtích. Jednou z takových je spolek Pro Nemanice vedený Ludmilou Váchovou, která pracuje jako senior manager v oboru pohledávek v nadnárodní energetické společnosti a je rovněž matkou dvou dětí.

„Ráda bych, aby město nezapomínalo na lidi žijící na krajích města. Ráda bych, aby občan byl pro zástupce města partner, nikoliv nepřítel či obtížný hmyz. Proto ve volbách podporuji hnutí Občané pro Budějovice. Líbí se mi jejich záměr předat pravomoci do jednotlivých městských částí. Lidem, kteří znají problémy a potenciál svého okolí, a kterým na svém okolí záleží.“

Upozorňuje na důležitost občanské aktivity: „Pokud budeme sedět doma či v hospodě a nadávat na vedení města, nikdy se nic nezmění. Vlastní iniciativa a volba lidí, kteří mají chuť něco změnit, je podle mne cesta správným směrem.“

Ludmila Váchová
Lída pochází z Českých Budějovic a celý život bydlí v městské části Nemanice. Vystudovala Obchodní akademii a následně Jihočeskou univerzitu, obor účetnictví a finanční řízení podniku. Již při studiu začala pracovat v oboru pohledávek a dnes pracuje jako senior manager pohledávek v nadnárodní energetické společnosti. Během mateřské dovolené jsem založila spolek Pro Nemanice, jehož cílem je zlepšit okolí a život obyvatel v městské části Nemanice. „Kromě radostí jako je maškarní ples, den dětí a tábor pro děti nám nejvíce energie bere boj s velkými developery, zvýšení dopravní zátěže a rozšiřování průmyslových zón. Ráda bych, aby lidé a děti mohli žít plnohodnotný a zdravý život v Nemanicích a aby město nezapomínalo na lidi žijící na krajích města.“

Co máte na Budějovicích ráda?
Na Budějovicích se mi líbí, že si drží svůj historický ráz. V centru je stále dostatek zeleně a lidé se zde znají skoro jako v takové větší vesnici.

Co byste na Budějovicích změnila?
Potěšilo by mne, kdyby Budějovice byly více srdcem kraje. Chybí mi zde aquapark, vzdělávací a sportovní centrum. Mnoho okolních měst nabízí lidem více než Budějovice. Ráda bych, aby občan byl pro zástupce města partner, nikoliv nepřítel či obtížný hmyz.

Proč podporujete HOPB?
Líbí se mi jejich záměr předat pravomoci do jednotlivých městských částí. Lidem, kteří znají problémy a potenciál svého okolí, a kterým na svém okolí záleží.

Proč by měli lidé chodit k volbám?
Pokud budeme sedět doma či v hospodě a nadávat na vedení města, nikdy se nic nezmění. Vlastní iniciativa a volba lidí, kteří mají chuť něco změnit, je podle mne cesta správným směrem.