solución oral nexium 40 mg €82.57

44 let, publicista, živnostník

Absolvent Gymnázia Jírovcova (1998). V letech 2002-2004 redaktor Českobudějovických listů (dnes Deník), 2004-2006 redaktor-reportér MF DNES Jižní Čechy, 2006-2009 tajemník primátora Českých Budějovic. Od roku 2009 na volné noze jako publicista. V letech 2015-2020 si udělal podnikatelskou odbočku do pohostinství, spoluzakládal café bar Kavkárna (2015) a studentský klub Kampa (2016).

V roce 2010 se podílel na vzniku hnutí Občané pro Budějovice a v jeho užším vedení působil do roku 2022. V období 2010-2014 byl zastupitelem města České Budějovice, v letech 2011 až 2022 byl rovněž členem dopravní komise rady města. “Vždycky jsem věřil, že povinností každého občana je dbát o svou civitas – a díky Občanům pro Budějovice jsem si jenom potvrdil, že to má smysl. Nejen, že jsem si u již známých lidí ověřil jejich charakter, ale poznal jsem i nové, na něž se dá spolehnout a je radost s nimi pracovat. A těší mne, že k Občanům pro Budějovice stále přicházejí další a další lidé, kteří říkají: ‘Nám se líbí, jak to děláte, chceme vám pomoci.’” 

Mezi jeho další aktivity patřil v letech 2006-2016 časopis Vedneměsíčník, tvořený studenty českobudějovických středních škol, kde působil jako poradce. Věnuje se též psaní fantasy povídek a občas i nějakou publikuje. Jeho největším koníčkem je historie, zejména období římské republiky, renesance a zrození moderní doby, tj. 18. a 19. století.

Náruživě čte, velmi ho baví knihy Winstona Churchilla (nejenom výborný politik, ale skvělý historik a spisovatel) a nemalá část jeho knihovny je o dějinách Českých Budějovic. Má rád dobré filmy (William Wyler!) a rockovou hudbu (Beatles, Led Zeppelin, Metallica…). Ze sportu se věnuje lyžování a běhání, rád si zahraje badminton nebo stolní tenis. Je velkým fanouškem té nejférovější hry ze všech – rugby. A když z místního hokeje zmizeli spojenci politických kmotrů, zjistil, že ho baví i Motor.

„Kdyby jen každý jednotlivý člověk na tom místě, kde stojí, k dobrému se snažil: zajisté by se i celá země šťastného stavu neminula. Pročež také myslím, aby každý raději malé nedůstatky okolo sebe, ku kterých zdvihnutí moc jeho stačí, napravoval, místo planého stesku na všeobecné veliké nedůstatky, které jeden napraviti nemůže.“  (Karel Havlíček Borovský)

„Kdo padá, nemůže zdvíhat, kdo nic nezná, nemůže vyučovat, kdo je nepořádný, nemůže zavádět pořádek, kdo je neukázněný, nemůže upevňovat kázeň, a kdo se neovládá, nemůže vládnout.“  (Plútarchos, O politické činnosti)

 

Co máte na Budějovicích rád, jsou podle Vás něčím jedinečné?
Jejich charakter malovelkoměsta (či velkomaloměsta). Jsou městem, kde se všichni relativně dobře znají, ale přitom s nabídkou služeb a příležitostí metropole. K té mezilidské provázanosti přispívá nebývale hustá síť středních škol, kde vznikají celoživotní vazby – kdo z Budějovic dočasně odejde, vždycky se později vrací mezi přátele z mládí.

Co byste si nejvíce přál v Budějovicích změnit?
Aby z politiky konečně zmizeli lidé, kvůli kterým jsme Občany pro Budějovice v roce 2010 zakládali. Ale pořád tu jsou, pořád se nestydí, pořád balamutí. Ale to je holt demokracie – nikoliv nějaký konečný ideální stav, ale naopak nikdy nekončící proces. Důležité je to zápolení nevzdávat.

Proč jste se rozhodla kandidovat za HOPB?
Protože rád podpořím lidi, které znám dlouhá léta, kterým věřím a které považuji na nejlepší volbu pro město. Rád jsem pěšákem, když vím, že máme výborné generály.

Jaká změna za volební období 2018-2022 Vám udělala největší radost?
Že se nám po návratu z opozice do vedení radnice povedlo rozhýbat město, rozjet spoustu nových projektů, že se ve městě po nemohoucně plytkém vládnutí pro vládnutí v podání předchozí koalice ANO-ČSSD-ODS opět začalo něco dít. Ale největší radost mám z toho, že město usiluje o titul Evropské hlavní město kultury 2028. Bude to ještě velké dobrodružství, ale Budějovice mají něco, co jiná města ne. V duchu odpovědi na první otázku – díky specifickému charakteru města zde v minulosti vznikl unikátní festival pořádaný středoškoláky – Budějovický majáles, z něhož časem vzešli dnes zralí profesionálové, kteří tvoří většinu přípravného týmu na EHMK2028. Budějovice si tak během posledních dvaceti let samy vychovaly vlastní tým – a v tom je jejich kandidatura unikátně autentická.

Jak si představujete Budějovice v roce 2030?
Jako nejlepší město na světě – tedy pro Budějčáky, kterým jsou i dnes. Čili si uchovají svůj dnešní malovelkoměstský charakter a Budějčáci je budou stejně milovat. Ale přitom budou sklízet plody z dnešní setby, námi nyní rozjetých projektů. Město, které se nejen stalo hlavním městem kultury v roce 2028, ale zůstává jím i nadále.