42 let, publicista, podnikatel, člen dopravní komise

Absolvent Gymnázia Jírovcova (1998). V letech 2002-2004 redaktor Českobudějovických listů (dnes Deník), 2004-2006 redaktor-reportér MF DNES Jižní Čechy, 2006-2009 tajemník primátora Českých Budějovic. Od roku 2009 na volné noze jako publicista, roce 2015 spoluzakládal café bar Kavkárna, od roku 2016 je rovněž jedním z provozovatelů studentského klubu Kampa v areálu Jihočeské univerzity.

V roce 2010 se podílel na vzniku hnutí Občané pro Budějovice a v jeho užším vedení působí dodnes. V období 2010-2014 byl zastupitelem města České Budějovice, od roku 2011 je rovněž členem dopravní komise rady města. “Vždycky jsem věřil, že povinností každého občana je dbát o svou civitas – a díky Občanům pro Budějovice jsem si jenom potvrdil, že to má smysl. Nejen, že jsem si u již známých lidí ověřil jejich charakter, ale poznal jsem i nové, na něž se dá spolehnout a je radost s nimi pracovat. A těší mne, že k Občanům pro Budějovice stále přicházejí další a další lidé, kteří říkají: ‘Nám se líbí, jak to děláte, chceme vám pomoci.'” 

Mezi jeho další aktivity patřil v letech 2006-2016 časopis Vedneměsíčník, tvořený studenty českobudějovických středních škol, kde působil jako poradce. Věnuje se též psaní fantasy povídek a občas i nějakou publikuje. Jeho největším koníčkem je historie, zejména období římské republiky, renesance a zrození moderní doby, tj. 18. a 19. století. Náruživě čte, velmi ho baví knihy Winstona Churchilla a nemalá část jeho knihovny je o dějinách Českých Budějovic. Má rád dobré filmy (William Wyler!) a rockovou hudbu (Beatles, Led Zeppelin, Metallica a další). Ze sportu se věnuje lyžování a běhání, rád si zahraje badminton nebo stolní tenis. Je velkým fanouškem té nejférovější hry ze všech – rugby. A když z místního hokeje zmizeli spojenci politických kmotrů, zjistil, že ho baví i Motor.

 

„Kdyby jen každý jednotlivý člověk na tom místě, kde stojí, k dobrému se snažil: zajisté by se i celá země šťastného stavu neminula. Pročež také myslím, aby každý raději malé nedůstatky okolo sebe, ku kterých zdvihnutí moc jeho stačí, napravoval, místo planého stesku na všeobecné veliké nedůstatky, které jeden napraviti nemůže.“ (Karel Havlíček Borovský)

“Kdo padá, nemůže zdvíhat, kdo nic nezná, nemůže vyučovat, kdo je nepořádný, nemůže zavádět pořádek, kdo je neukázněný, nemůže upevňovat kázeň, a kdo se neovládá, nemůže vládnout.” (Plútarchos, O politické činnosti)