50 let, podnikatel, zastupitel města, předseda dozorčí rady Dopravního podniku

Podnikatel v gastronomii je rodilý Budějčák, absolvoval zde gymnázium i vysokou školu (Pedagogickou fakultu JU v roce 1991). Místním i přespolním jsou známé jeho podniky Bistro Magdalene na sídlišti Vltava, Bistro Piano nebo Esence Café v centru města.

Mezi jeho záliby patří golf a tenis, je mimo jiné členem správní rady tenisového klubu LTC České Budějovice, z. s.

Dlouhodobě se zajímá o veřejné dění, zejména o dopravu či veřejný prostor. „Chtěl bych vrátit zeleň do centra města,“ prohlašuje a zároveň i koná – na konci srpna si díky němu mohli Budějčáci zkusit, jaké by to bylo mít opět stromy na hlavním náměstí. Ukázal, že když se chce, tak to jde, a reakce byly pozitivní.

„Za velký problém považuji také nedostatečný úklid města a jsem přesvědčen, že je třeba nastavit nový systém přidělování veřejných peněz do sportu,“ naznačuje své další priority ve veřejném působení.

Martina Pražáka jsme po volbách pro jeho bohaté podnikatelské zkušenosti a řadu dobrých nápadů inspirovaných ze zahraničí nominovali do dozorčí rady Dopravního podniku. V té nyní působí jako její předseda. Po rezignaci Jiřího Šestáka v září 2019 se Martin stal členem zastupitelstva města.