25 let, právník, organizátor kulturních akcí, městský zastupitel

📧 pikousm@c-budejovice.cz

Absolvent Gymnázia Jírovcova (2013), bakalářského oboru Marketingová komunikace a PR na Fakultě sociálních věd UK (2016) a Právnické fakulty Univerzity Karlovy (2020).

Už od střední školy se podílel se na organizaci různých kulturních akcí ve městě, zejména pak v letech 2011-2015 na organizaci Budějovického Majálesu, a to včetně vedení projektu. Do kulturního dění se zapojil taktéž jako aktér v několika hudebních i divadelních souborech.

Od roku 2014 se každoročně podílí na organizaci akce Korzo Národní, největších oslav 17. listopadu v Praze na Národní třídě. V Praze se zapojil i do dalších projektů v neziskovém sektoru, konkrétně např. v Transparency International nebo v projektu Rekonstrukce státu.

Do intenzivnější komunikace s radnicí se zapojil ještě jako student gymnázia v roce 2012, když se stal předsedou nově vznikajícího Studentského parlamentu, poradního orgánu rady města složeného ze zástupců budějovických středních škol. Od té doby bedlivě sleduje dění ve městě a na radnici.

Zajímá se především o otázky kultury a veřejného prostoru. Je rovněž nadšeným cestovatelem.

„Kultura a veřejný prostor jsou témata, která by neměla být na okraji politického zájmu. Živé a kulturní město je jedině ku prospěchu lidem v něm žijícím, studujícím či podnikajícím. Naše město se stává naším městem ve chvíli, kdy pro něj začneme něco dělat.“