puedo cambiar de nexium a omeprazol €47.90

36 let, zastupitel, člen dopravní komise rady města, člen rady HOPB

📧 bajtl@c-budejovice.cz

Od narození žije v Českých Budějovicích, kde absolvoval České reálné gymnázium a následně i obor Geografie ve veřejné správě na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity. Navazující magisterské studium absolvoval na Přírodovědecké fakultě UK v Praze, kde studoval obor Sociální geografie a regionální rozvoj. Svou magisterskou práci věnoval rozvoji a potenciálu cyklistické dopravy v Českých Budějovicích. V rámci magisterského studia strávil jeden semestr na Univerzitě v Turku ve Finsku.

Pracuje jako vedoucí obchodního týmu v oddělení elektromobility ve společnosti E.ON a zároveň také na částečný úvazek pro Magistrát města České Budějovice jako cyklokoordinátor. Je členem dopravní komise rady města a členem správní rady Nadace Jihočeské cyklostezky a Asociace pro městskou mobilitu.

V roce 2014 byl u založení spolku CykloBudějovice, který se zabývá městskou cyklistikou a snaží se o její podporu a rozvoj v Českých Budějovicích. Od roku 2014 ve spolupráci s Ing. Ivo Moravcem a několika budějovickými spolky vznikla „cykloskupina“, která řešila na městě aktuální cyklistická témata a problémy. Za spolek CykloBudějovice taktéž pořádá v Českých Budějovicích každý rok kampaň Do práce na kole.

Ve volném čase se věnuje sportu, zejména cyklistice, cestování, (cyklo)turistice, četbě a teraristice.

„Proč jsem se začal zabývat politikou? Protože si myslím, že Budějovice mají velký potenciál být moderním evropským městem, kde lidé rádi tráví volný čas, kde kvete kulturní, sportovní a spolkový život a lidé jsou na své město náležitě hrdí. Prvním krůčkem bylo založení spolku CykloBudějovice a během těch let jsem se začal zajímat i o jiná témata než cyklodopravu. Potkal jsem mnoho zajímavých lidí, kteří mi dali nový pohled na věc. Druhým důvodem je cestování a poznávání. Protože dokud člověk nevidí, jak může vypadat veřejný prostor a městský život jinak, tak nemá srovnání a představu, kam se může jeho okolí a samotné město posunout. Budějovice jsou krásné historické město, které díky své poloze, dvěma řekám a lidem, kteří tu bydlí, mají opravdu potenciál být městem, kde by chtěl žít každý. Pojďme tedy do toho a neřešme jen, kdy se postaví dálnice a kde budeme parkovat svá auta.“

 

Co máte na Budějovicích rád, jsou podle Vás něčím jedinečné?
Dvě krásné řeky, historické centrum, blízkost přírodě a sportovní a kulturní vyžití. 

Co byste si nejvíce přál v Budějovicích změnit?
Revitalizace a další zklidnění ulic v centru, realizace projektů KD Slavie, Město a voda nebo Senovážné náměstí a vyznačení cyklo koridorů na hlavních tazích.

Proč jste se rozhodl kandidovat za HOPB?
Protože lidé v HOPB mají stejné vize jako já a jsou schopni je realizovat. 

Jaká změna za volební období 2018-2022 Vám udělala největší radost?
Zklidnění historického centra a nová zeleň v ulicích.

Jak si představujete Budějovice v roce 2030?
Opravdová moderní metropole nejen jižních Čech s kvalitním veřejným prostorem a kvalitními podmínky pro chodce i cyklisty.