nexium prn €49.49

28 let, doktorandka Přírodovědecké fakulty JU

Pochází z Kostelce u Hluboké nad Vltavou, studium ji však přivedlo do Českých Budějovic. Po přírodovědném lyceu na Střední odborná škole ekologické a potravinářské ve Veselí nad Lužnicí (2013) začala studovat na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity. V roce 2018 získala bakalářský titul v oboru biomedicínská laboratorní technika a v roce 2020 magisterský v oboru molekulární a buněčná biologie a genetika.

Na přírodovědecké fakultě zahájila v roce 2020 i doktorské studium – na katedře molekulární biologie a genetiky se věnuje výzkumné činnosti v oblasti léčby onemocnění včel.

Včelaření se věnuje i ve volném čase. Mezi její další koníčky patří sport (fitness, cyklistika), turistika, příroda, pěstování květin.

 

Co máte na Budějovicích ráda, jsou podle Vás něčím jedinečné?
Všude je všechno blízko, všude potkáš známého.

Co byste si nejvíce přála v Budějovicích změnit?
Osobně mi chybí přímé MHD spojení mezi Pražským předměstím a areálem univerzity. Oceňuji, že se po městě začala objevovat venkovní workoutová hřiště, ale mohlo by jich být více.

Proč jste se rozhodla kandidovat za HOPB?
Během studií jsem si Budějovice oblíbila a začalo mi na nich záležet. Myslím, že každý by se měl zajímat o své okolí a snažit se trochu přispět.

Jaká změna za uplynulé čtyři roky Vám udělala největší radost?
To, čeho si musela všimnout většina z nás – jak Budějovice rozkvetly, jak se zlepšila péče o zelené plochy, mám radost zejména z mozaikového sečení trávníků.  

Jak si představujete Budějovice v roce 2030?
Pestré univerzitní město, kde je možné potkat lidi ze všech koutů světa. Doufám také, že do té doby zmizí nadbytečné asfaltové plochy a brownfieldy.