Články

Radnice stále hledá náhradní sportoviště

Zatímco bourání stávající českobudějovické Sportovní haly už je na spadnutí, vedení města se začalo „intenzivně snažit najít provizorní řešení“ k zajištění náhradních prostor pro sportovce, kteří halu dosud využívají. Tvrdí se to v tiskové zprávě radnice o jednání vedení města se zástupci sportovních klubů, které se uskutečnilo tuto středu 11. dubna. „Hledáme náhradní sportoviště s cílem minimalizovat dopad nové stavby na sportovce, zejména mládež. Není ale reálné zajistit 100% požadavků od sportovců. Dvojhala na Dlouhé louce, jejíž výstavba bude trvat 13 měsíců, si zcela logicky vyžádá nějaká omezení,“ říká českobudějovický primátor Jiří Svoboda (ANO) a dodává: „I nadále budeme shromažďovat oprávněné požadavky sportovců, kteří se budou obracet buď na vedení města, nebo na ředitele Sportovních zařízení.“

Na proklatě pozdní probuzení radnice jsme upozornili na webu HOPB 4. dubna, tedy poté, kdy se primátor Jiří Svoboda veřejně pochlubil, že už týden město hledá náhradní sportoviště. S ohledem na to, jak dlouho už vedení města chystá rozsáhlou investiční akci za 330 milionů v podobě stavby nové haly, by bylo logické očekávat, že mělo dost času projednat potřeby sportovních klubů a s provozovateli dalších sportovních zařízení dospět s dostatečným předstihem k všeobecně uspokojivému řešení.

„Primátor Jiří Svoboda nyní také ujišťuje, že ‚město počítá s finančními výdaji na únosné provizorní řešení po dobu jedné sezony‘. Nejsem si vědom, že by se primátor či někdo z jeho náměstků o tom na zastupitelstvu města zmínil. A už vůbec mi není známo, kolik to bude stát a kde na to radnice hodlá vzít,“ zdůraznil českobudějovický zastupitel a předseda hnutí Občané pro Budějovice Ivo Moravec.

Nyní se navíc dozvídáme, že někteří sportovci ostrouhají a po jednu sezonu se nebudou mít kam uchýlit. Nezbývá, než jim držet palce, aby se za 13 měsíců nedozvěděli, že stavba má skluz a že si ještě nějaký čas budou muset tužit svaly někde na louce.