Články

Odstavce s Moravcem: uplynulý týden v médiích /01

Stalo se již pravidlem, že předseda hnutí Občané pro Budějovice Ivo Moravec každý týden vybírá a rozesílá okruhu členů a sympatizantů hnutí výběr z monitoringu tisku. A protože jeho úvodní glosy upozorňují na to nejpodstatnější, rozhodli jsme se je nabízet i návštěvníkům webu HOPB.

Zkrácený týden 25. – 27. 9. 2017

Psalo se hodně o dopravě. Po uzavření Lidické a oznámení to lidem až na poslední chvíli není příliš snadné dostat se autem i autobusem z Rožnova do práce či do školy…
Otevírá se další úsek dálnice D3 mezi Borkem a Úsilným. Původně se měl otevírat v září, pak se to přesunulo na listopad a následně se termín otevření opět vrátil na předvolební čas v září. Úplně tedy neplatí, že se otevírá o dva měsíce dříve…
„Pokud bychom byli v pozici, kdy by město mohlo souhlasit či nesouhlasit, tak bychom s tím nesouhlasili,“ řekl českobudějovický primátor Jiří Svoboda na adresu obav Borku ze zvýšené dopravní zátěže, kterou by znamenala stavba logistického centra v okraji katastru Hrdějovice. Jak primátor může vědět, jaké stanovisko by zaujalo vedení města? A nebo už užívá pluralis majestatis, neboli královský plurál, aby tak dal najevo vážnost svého postavení…?
Od 1. listopadu mají fungovat nové parkovací zóny na Pražském předměstí. Není to nová koncepce. Vše bylo připraveno ještě v letech 2010 – 2014, kdy HOPB bylo hlavním článkem českobudějovické koalice a mělo primátora i náměstkyni pro dopravu, která ve své gesci, na rozdíl od současného náměstka, měla toho mnohem více…
Na přeznačkované křižovatce na Okružní řinčely plechy. Dost se tam bouralo.

Pozornost si zaslouží i miliony korun, které putují z Nadace manželů Mooreových do laboratoře parazitologa July Lukeše z Biologického centra Akademie věd ČR. Gordon Moore je jedním ze zakladatelů Intelu a známý je zejména svým Mooreovým zákonem. V roce 1965 prohlásil, že počet tranzistorů, které mohou být umístěny na integrovaný obvod, se při zachování stejné ceny přibližně každých 18 měsíců zdvojnásobí. A tak, až budete někde zase číst o tom, jak všichni naši vědci tahají peníze z našeho rozpočtu na nesmyslný výzkum, tak si na to vzpomeňte. Jsou to peníze z USA a ze soukromého zdroje.

Náměstek primátora Petr Podhola pevně věří, že se s n.p. Budějovický Budvar dohodne o podmínkách nové smlouvy na pojmenování zimního stadionu Budvar aréna. Na blížící se konec platnosti stávající smlouvy bylo vedení města upozorněno již před rokem. Teď už mu zbývá pouhý měsíc a dohoda je stále nejistá.

Zemřel Jan Tříska. Zpráva sama o sobě smutná. To, co byli schopni zveřejnit na serveru Parlamentní listy a co se objevilo na facebooku, bylo opravdu odporné a jen těžko pochopit, co lidi k tomu vede. Zřejmě čtyři desítky let budování socialismu v tom stále sehrávají svou roli.

O autorovi

Ivo Moravec
Ivo Moravec

Funkce: předseda HOPB, zastupitel města České Budějovice, člen rady Jihočeského kraje, 1. náměstek primátora Českých Budějovic (2014 - 2015)
Povolání: lesní inženýr


Více informací o autorovi »
Všechny články autora »