Články

Na Máji se záměr města stává skutečností

Už jen léto dělí původní záměr vedení města na vznik komunitního centra v Českých Budějovicích od skutečnosti. O tom, co novostavba na sídlišti Máj nabídne veřejnosti, se zdejší obyvatelé už nyní dozvídají prostřednictvím informativních letáků ve svých poštovních schránkách, kterých radnice nechala vytisknout 12 tisíc kusů.

„Komunitní centrum v sousedství zastávky MHD J. Bendy se stane místem pro setkávání všech generací. Pod jednou střechou zde naleznou prostor organizace, nabízející návštěvníkům široké spektrum volnočasových zájmových a vzdělávacích aktivit, poradenské služby, či jen příležitost k odpočinku a popovídání si. Tím, že se do nového objektu přestěhuje i stávající mateřské centrum a služebna městské policie, uvolní se nám zároveň prostory pro zřízení dalších 32 lůžek v Domově pro seniory Máj,“ uvedl českobudějovický primátor Juraj Thoma.

Přestože myšlenka na vznik komunitního centra vznikla už v roce 2008, teprve současné vedení radnice vyhlásilo na jeho realizaci veřejnou soutěž, takže vlastní výstavba byla zahájena v minulém roce. Moderní objekt za zhruba 60 milionů korun bude hostit kromě M Centra pro mladou rodinu a služebny městské policie také Klub pro seniory, Poradenské centrum a Salesiánské středisko.

„Právě toto středisko pro děti a mládež, které dosud sídlí v ulici Emy Destinové, odvádí velmi dobrou práci při organizování různých kroužků, otevřených klubů a táborů. V jeho náplni je například i pomoc dětem, mládeži a rodině při sociálních obtížích a konfliktech, osvětová činnost a vedení k prevenci sociálně patologických jevů, včetně vzdělávání dalších dobrovolníků pro práci s mládeží. Jsem přesvědčen, že přítomnost toho střediska přímo na sídlišti Máj bude mít značně pozitivní dopad pro nastolování bezkonfliktního soužití zdejších obyvatel,“ dodal Juraj Thoma.